+420 800 331 183
 servicedesk@vitkovice.cz
Helpdesk Vítkovice

EasyGO je systém samoobslužného odbavení cestujících zaručující snadný a rychlý přechod státní hranicí Schengenského prostoru pomocí biometrických bran. Jedná se o pohodlný způsob pasového odbavení pro cestující, kteří umí využít výhod pohodlného „strojového odbavení“ na příletu i odletu v Terminálu 1 Letiště Václava Havla Praha.

Jednoduchost odbavení spočívá v rychlostí čtení a porovnání údajů zapsaných do čipu cestovního dokladu. Elektronické a optické údaje z cestovního dokladu jsou načteny, zkontrolovány a následně je obličej cestujícího porovnán s jeho fotkou uloženou v čipu pasu. Brána E-Gate samostatně provede vyhodnocení a uvolní průchod přes státní hranici, podobně jako je tomu u kontroly policistou. Doba strojového odbavení cestujícího nyní trvá průměrně 16 vteřin. Totožnost cestujících ověřuje výhradně elektronický systém bez nutnosti fyzické přítomnosti policisty, který je ale přítomen a dohlíží na průběh elektronického odbavení.
EasyGo

Reference

  • Ředitelství služby cizinecké policie ČR - Systém eGate/EasyGo pro biometrické odbavení cestujících na Letišti Václava Havla Praha