+420 800 331 183
 servicedesk@vitkovice.cz
Helpdesk Vítkovice

VITSOL sponzorem projektu „Kraje pro bezpečný internet“2023

VITSOL tradičně podpořil projekt Kraje pro bezpečný internet. Krajské kolo soutěže rozhodlo o vítězi, který bude náš region reprezentovat v celostátním kole. Soutěže se zúčastnilo téměř 5000 žáků z 67 středních a základních škol. Gratulujeme Adéle Dragonové ze Střední pedagogické a zdravotnické školy z Krnova k vítězství a k postupu do celonárodního kola, kam pojede reprezentovat 13.6.2023. Komunikovat téma bezpečného chování na internetu, dostávat do podvědomí pojem kyberbezpečnost, ukazovat i pozitivní stránky IT světa, to vše je velmi aktuální. Je nám ctí podpořit mladou generaci ve snaze dozvědět se o tématu více.

kraje pro bezpečný internet

Technologický WORKSHOP - Brick House2022

Opět po roce naše společnost uspořádala konferenci pro své zákazníky a to dne 18.10.2022 v prostorách Brick House v DOV spolu s našimi partnery. Akce se týkala novinek, aktuálních témat a nových trendů v oblastech IT infrastruktury, zálohování, ochrany dat a kybernetické bezpečnosti. Účastnilo se ji kolem padesáti našich významných zákazníků, se kterými byla daná témata diskutována. Věříme, že tato akce bude pro obě strany přínosem.

Technologický workshop

Ocenění projektu roku v rámci ankety Hasič roku 2021 získává „Tísňová SMS zpráva“2022

Dne 6.6. proběhlo vyhodnocení profesní ankety Hasič roku 2021 v Betlémské kapli na Starém Městě Pražském. Ministr vnitra, jako tradičně od roku 2009 vyhlašuje tuto anketu, jež má za cíl ocenit profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, celé pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a zaměstnance sboru za uplynulý kalendářní rok. Letošní roční ankety Hasič roku 2021 měl 56 nominací. Vítězný projekt roku „Tísňová SMS zpráva“ vyhlásil společně s ministrem vnitra Vítem Rakušanem generální ředitel HZS ČR generálporučík Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA. Projekt: „Tísňová SMS zpráva“, již od počátku roku zachránila řadu životů. Dílo pochází z dílny softwarehousu VÍTKOVICE IT SOLUTIONS, jež se významně podílel společně s O2 IT Services a.s. na implementaci tohoto výjimečného projektu.

Ocenění Hasič roku si za velení od řádu České republiky při velení rozsáhlých lesních požárů v Řecku převzal kpt. Ing. Richard Franc z Moravskoslezského kraje. Velel týmu 36 hasičů. Nejlépe oceněným zásahem jsou vyznamenáni především hasiči za likvidaci následků tornáda z Jihomoravského kraje. Ti jako první viděli, jak během pár minut přišlo o život šest lidí a více než 12 set rodin o střechu nad hlavou. Uznání ale patří všem 7,5 tisícům hasičů z celé České republiky.

Více o akci zde.

VÍTKOVICE IT SOLUTIONS hrdým sponzorem soutěže Kraje pro bezpečný internet2022

Bylo nám velkou ctí stát se součástí celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Žáci ze středních a základních škol předvedli své znalosti z oblasti bezpečného internetu v online Kvízech. Pět nejlepších a nejrychlejších řešitelů se pak utkalo v Kvízu závěrečném a my gratulujeme Petru Němcovi z Wichterlova gymnázia z Ostravy k obsazení prvního místa. Naše společnost velice ráda podpořila tuto iniciativu o důraz na důležitost prevence působení v kyberprostoru, která je, v dnešní době, tak důležitým tématem.

Více o akci zde.

Mobilní biometrické inspekční sady pro Policii ČR Praha 11. prosince 2020

Policie ČR má nové pomocníky při ochraně hranic a Schengenského prostoru. Jsou jimi speciální biometrické mobilní inspekční sady. Tento tzv. „ID KIT“ určený pro identifikaci osob v terénu pro ni hardwarově navrhl a vyrobil a v počtu 19 kusů tým VÍTKOVICE IT SOLUTIONS.

ID KIT druhé generace obsahuje čtečku otisků prstů a dlaní, čtečku dokumentů, kameru, LTE modem, laptop se speciálním software, externí baterii a převodník napětí. Čtečka otisků prstů umožňuje snímat i palcovou stranu dlaně, rolované špičky prstů nebo více prstů najednou. Celostránková čtečka dokumentů vyčítá údaje ve 4 světelných spektrech, ověřuje pasy, občanské i řidičské průkazy, víza, povolení k pobytu nebo jiné identifikační dokumenty. O připojení na méně dostupných místech se postará LTE dual SIM modem se dvěma výkonnými anténami. Napájení až na 6 hodin zajistí baterie pomocí převodníku napětí, který se dá rovněž použít pro zapojení do autozásuvky.

19 kusů mobilních inspekčních sad již používají Krajská ředitelství policie. Další 3 jsou určeny pro Ředitelství služby cizinecké policie ČR v rámci projektu zavedení nového evropského informačního systému ENTRY EXIT SYSTEM (EES). Ten má za cíl zlepšit správu vnějších hranic Schengenského prostoru, předcházet nedovolenému přistěhovalectví a usnadňovat řízení migračních toků. Bude zaznamenávat a uchovávat údaje o vstupu, výstupu, či odepření vstupu státním příslušníkům třetích zemí, kteří překračují vnější hranice členských států za účelem krátkodobého pobytu. Kufr s mobilní inspekční sadou, obsahuje komponenty k získání všech potřebných biometrických údajů kontrolované osoby, podobně jako je tomu při stacionární hraniční kontrole na letištích. ID KIT tak bude sloužit jako mobilní prostředek ochrany hranic.

Inteligentní systém osvětlení od Vítkovice IT Solutions šetří miliony2020

Ostravská společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s., vytvořila inovativní řešení, které do firem zavádí inteligentní osvětlovací systém významně šetřící náklady na osvětlení výrobních hal či skladových prostorů. Se svým v ČR inovativním řešením společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. vyhrála výběrové řízení na systém osvětlení pro společnost Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding, největšího výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě. Díky kvalitnímu řešení, postavenému na technologiích vyráběných v České republice, dosáhly VÍTKOVICE IT SOLUTIONS nejlepších výsledků v návratnosti investice. Zároveň uspěly v parametrech dlouhodobé udržitelnosti a možnosti řešení dále snadno rozvíjet.

„Projekt úspor energií pomocí nově navrženého osvětlení se rodil v symbióze technického rozvoje, společně s klientem, a využití všech našich zkušeností z již mnoha realizovaných projektů,“ říká Vladimír Měkota, generální ředitel VÍTKOVICE IT SOLUTIONS. Stávající výbojková svítidla s elektrickým příkonem až 2100 W/ks budou nyní ve Vítkovicích Cylinders nahrazena moderními Led svítidly o příkonu 234 W/ks. Tato nová svítidla mají v sobě integrované inteligentní stmívání, které detekuje intenzitu denního světla, a systém Smart Driver automaticky reguluje světelný tok během celého dne. Tím dochází k maximálním úsporám energie. Díky tomu budou dosažené úspory činit 2,68 MWh ročně, což představuje 5,5 mil. Kč. Návratnost celé investice tak bude do 2 let. „Je to jeden z dalších kroků a mnoha modernizací, které realizuje Cylinders Holding pro posílení své konkurenceschopnosti,“ uvedl za zákazníka Petr Hofrík, vedoucí technického rozvoje společnosti Vítkovice Cylinders.