+420 800 331 183
 servicedesk@vitkovice.cz
Helpdesk Vítkovice

Mobilní biometrické inspekční sady pro Policii ČR Praha 11. prosince 2020

Policie ČR má nové pomocníky při ochraně hranic a Schengenského prostoru. Jsou jimi speciální biometrické mobilní inspekční sady. Tento tzv. „ID KIT“ určený pro identifikaci osob v terénu pro ni hardwarově navrhl a vyrobil a v počtu 19 kusů tým VÍTKOVICE IT SOLUTIONS.

ID KIT druhé generace obsahuje čtečku otisků prstů a dlaní, čtečku dokumentů, kameru, LTE modem, laptop se speciálním software, externí baterii a převodník napětí. Čtečka otisků prstů umožňuje snímat i palcovou stranu dlaně, rolované špičky prstů nebo více prstů najednou. Celostránková čtečka dokumentů vyčítá údaje ve 4 světelných spektrech, ověřuje pasy, občanské i řidičské průkazy, víza, povolení k pobytu nebo jiné identifikační dokumenty. O připojení na méně dostupných místech se postará LTE dual SIM modem se dvěma výkonnými anténami. Napájení až na 6 hodin zajistí baterie pomocí převodníku napětí, který se dá rovněž použít pro zapojení do autozásuvky.

19 kusů mobilních inspekčních sad již používají Krajská ředitelství policie. Další 3 jsou určeny pro Ředitelství služby cizinecké policie ČR v rámci projektu zavedení nového evropského informačního systému ENTRY EXIT SYSTEM (EES). Ten má za cíl zlepšit správu vnějších hranic Schengenského prostoru, předcházet nedovolenému přistěhovalectví a usnadňovat řízení migračních toků. Bude zaznamenávat a uchovávat údaje o vstupu, výstupu, či odepření vstupu státním příslušníkům třetích zemí, kteří překračují vnější hranice členských států za účelem krátkodobého pobytu. Kufr s mobilní inspekční sadou, obsahuje komponenty k získání všech potřebných biometrických údajů kontrolované osoby, podobně jako je tomu při stacionární hraniční kontrole na letištích. ID KIT tak bude sloužit jako mobilní prostředek ochrany hranic.

Inteligentní systém osvětlení od Vítkovice IT Solutions šetří miliony2020

Ostravská společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s., vytvořila inovativní řešení, které do firem zavádí inteligentní osvětlovací systém významně šetřící náklady na osvětlení výrobních hal či skladových prostorů. Se svým v ČR inovativním řešením společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. vyhrála výběrové řízení na systém osvětlení pro společnost Vítkovice Cylinders ze skupiny Cylinders Holding, největšího výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě. Díky kvalitnímu řešení, postavenému na technologiích vyráběných v České republice, dosáhly VÍTKOVICE IT SOLUTIONS nejlepších výsledků v návratnosti investice. Zároveň uspěly v parametrech dlouhodobé udržitelnosti a možnosti řešení dále snadno rozvíjet.

„Projekt úspor energií pomocí nově navrženého osvětlení se rodil v symbióze technického rozvoje, společně s klientem, a využití všech našich zkušeností z již mnoha realizovaných projektů,“ říká Vladimír Měkota, generální ředitel VÍTKOVICE IT SOLUTIONS. Stávající výbojková svítidla s elektrickým příkonem až 2100 W/ks budou nyní ve Vítkovicích Cylinders nahrazena moderními Led svítidly o příkonu 234 W/ks. Tato nová svítidla mají v sobě integrované inteligentní stmívání, které detekuje intenzitu denního světla, a systém Smart Driver automaticky reguluje světelný tok během celého dne. Tím dochází k maximálním úsporám energie. Díky tomu budou dosažené úspory činit 2,68 MWh ročně, což představuje 5,5 mil. Kč. Návratnost celé investice tak bude do 2 let. „Je to jeden z dalších kroků a mnoha modernizací, které realizuje Cylinders Holding pro posílení své konkurenceschopnosti,“ uvedl za zákazníka Petr Hofrík, vedoucí technického rozvoje společnosti Vítkovice Cylinders.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace